Άλλος ένας θρίαμβος για τον Μίχα Θεοφάνη στην MASTERS στο 2o Loux Cup 2013

Τρίτη συνεχόμενη νίκη στην Ελλάδα φέτος και δεύτερη συνεχόμενη για τον θεσμό του Λουξ Cup, πέτυχε ο πιλότος των Spartans Μίχας Θεοφάνης.

Κατέκτησε την pole position στα χρονομετρημένα με χρόνο 40,566 και κέρδισε με άνεση τα 2 σκέλη και την πρώτη θέση στον τελικό της κατηγορίας του αλλά και την καρό σημαία στην συμπτυγμένη κατηγορία Masters - Λουξ.

Από το Σάββατο του αγώνα έδειχνε πανέτοιμος καθώς ήταν ταχύτατος στις δοκιμές, οπότε ήταν επόμενο την Κυριακή να μην αφήσει κανένα περιθώριο στους αντιπάλους του.

Δεύτερος τον ακολούθησε ο πιλότος της Energy Greece, Βασιλόπουλος Γιώργος τόσο στα χρονομετρημένα όσο και σε όλα τα σκέλη του αγώνα. Ο Βασιλόπουλος δεν κατάφερε να απειλήσει τον Μίχα αλλά ήταν σταθερός σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ο συνήθης ύποπτος των βάθρων και έμπειρος πιλότος της Kartmania Team Δούβρης Χρίστος.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα είχαν έρθει για την συγκεκριμένη κατηγορία και στην Καλαμάτα.

O περσινός πρωταθλητής της κατηγορίας Λουξ, Καψής Αλέξανδρος τερμάτισε στην 4η θέση ενώ την επανεμφάνιση του στους αγώνες έκανε και Πρωταθλητής της κατηγορίας Masters του 2011, Σκοπελίτης Γιάννης με την Maranello Hellas.