Άλλη νια νίκη για τον Μπαλοδήμο στα MINI του Winter CUP 2013 - Συνέντευξη

Ακόμα μια νίκη τη φετινή σαιζόν για τον Μπαλοδήμο Νικόλα της SPEED FORCE, στην κατηγορία των ΜΙΝΙ του Winter Cup 2013.

Στις κατατακτήριες δοκιμές των ΜΙΝΙ, την pole position κατέκτησε ο Δεβετζόγλου Ανδρέας της SPEED FORCE, αφήνοντας δεύτερο τον Dalkiran Mehmet Mert της PRT Motorsport και τρίτο τον teammate του Μπαλοδήμο.

Στους δύο τελικούς της κατηγορίας είδαμε πολύ ωραίες μάχες από τους μικρότερουςηλικιακά οδηγούς του αγώνα.

Την νίκη στον Α' Τελικό πήρε ο Μπαλοδήμος, ενώ πίσω του στην 2η και 3η θέση τερμάτισαν ο Δεβετζόγλου και ο Προφίλης Αθανάσιος της ATHENS KART SHOP.

Στον Β' τελικό είχαμε πολλές ανατροπές. Την νίκη πήρε ο Mert, με τον Ντάρσυ Αλέξανδρο της Athens Kart Shop να ακολουθεί και τον Μπαλοδήμο να κρατάει την τρίτη θέση από τον 4ο Προφίλη.

Στην ειδική βαθμολογία ο Μπαλοδήμος με την 1η και την 3η θέση που κατέκτησε, αναδείχθηκε νικητής της κατηγορίας ΜΙΝΙ. Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Mert και στο 3ο ο Προφίλης.

Ακούστε την συνέντευξη του Μπαλοδήμου Νικόλα, στον ρεπόρτερ του Kartnews Γιάννη Γκρίλλα, αμέσως μετά την νίκη του.