Νικητής ο Μαλανδρίνος στην Senior στο Winter Cup 2013 - Συνέντευξη

Την πρώτη θέση στην κατηγορία Senior του Winter Cup 2013 κατέκτησε ο Άγγελος Μαλανδρίνος της AM Racing Team.

Την pole position στα χρονομετρημένα κατέκτησε ο Μίχας Θεοφάνης των Spartans με 43,670, αφήνοντας 2ο τον Αλέξανδρο Γουλιώνη της PRT MotorSport και 3ο τον Χρήστο Οικονόμου σε μια κατηγορία με ιδιαίτερο ανταγωνισμό.

Στον Α' τελικό ο Μίχας Θεοφάνης άνοιξε γρήγορα την διαφορά και κέρδισε την 1η θέση. Δεύτερος τερμάτισε ο Αλέξανδρος Γουλιώνης και  τρίτος ο Άγγελος Μαλανδρίνος.

Στον Β' τελικό νικητής αναδείχθηκε ο Χρήστος Οικονόμου της Kaitatzis Racing Team, παρόλο που ξεκίνησε τελευταίος, εκμεταλλευόμενος παράλληλα και τις ατυχίες των αντιπάλων του.
O Μίχας Θεοφάνης που πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα δείχνοντας να είναι το απόλυτο φαβορί, εγκατέλειψε από μηχανική βλάβη, ενώ ο Αλέξανδρος Γουλιώνης δεν κατάφερε να ξεκινήσει καν την προσπάθεια του.
Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Άγγελος Μαλανδρίνος όπου κατέκτησε και την 1η θέση του αγώνα κατακτώντας μια σπουδαία νίκη, ενώ τρίτος στον Β' τελικό τερμάτισε ο Sairoglou Efe.

Ακούστε την συνέντευξη που παραχώρησε  στο Kartnews Web Radio, ο νικητής του αγώνα Άγγελος Μαλανδρίνος: