Νικητής ο Βασιλέρης στα εξατάχυτα του Winter Cup 2013 - Συνέντευξη

Την 1η θέση κατέκτησε ο Δημήτρης Βασιλέρης της PRT Motorsport, στην κατηγορία των εξατάχυτων καρτ στο Winter Cup 2013 που έγινε στο Καρτόδρομο των Αφιδνών.

Την Pole Position στα χρονομετρημένα κατέκτησε ο Φίλιππος Καλέσης με 42,773 αφήνοντας δεύτερο τον Βασιλέρη και 3ο τον Παύλο Ξυνό.

Στον Α' τελικό ο Βασιλέρης εκμεταλλεύτηκε τις ατυχίες των δύο αντιπάλων του και κατέκτησε άνετα την πρώτη θέση.

Στον Β' τελικό δόθηκε πραγματική μάχη από τους τρεις κορυφαίους εξατάχυτους πιλότους με τον Καλέση να κερδίζει την πρώτη θέση παρόλο που ξεκινούσε τελευταίος, τον Βασιλέρη να τερματίζει δεύτερο και τον Ξυνό τρίτο.

Με βάση την ειδική βαθμολογία των δύο τελικών ο Βασιλέρης αναδείχθηκε νικητής του Winter Cup, αφήνοντας δεύτερο τον Καλέση και τρίτο τον Ξυνό που είχαν εγκαταλείψει στον Α' τελικό.

Ακούστε τις ενδιαφέρουσες δηλώσεις του Δημήτρη Βασιλέρη μετά την νίκη του όχι μόνο για τον αγώνα, αλλά και για την χρονιά που πέρασε, την συμμετοχή του στους Ελληνικούς και στους Ιταλικούς αγώνες καθώς και για τα σχέδια του για το μέλλον.