Επιτυχημένη η παρουσία της DDRS στον 2ο αγώνα του RMC 2014

Με κορυφαία επιτυχία την 1η θέση της κατηγορίας Micro Max από τον πιλότο μας, Χρήστο Ντέκα, ολοκληρώθηκε η παρουσία της Dimitris Degleris Racing School, στον δεύτερο αγώνα του Rotax Max Challenge 2014!

Εκτός από τον Χρήστο Ντέκα στην Micro Max, την ομάδα μας εκπροσώπησαν και ο Αρμπίλιας Μάξιμος στην Junior Max και ο Πάρης Τζελέπης στην Senior Max.

O Ντέκας με σασί Tony Kart ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της κατηγορίας Micro κερδίζοντας την πρώτη θέση στα χρονομετρημένα δοκιμαστικά, τον ημιτελικό και τον τελικό πετυχαίνοντας το 3 στα 3! Ο νεαρός ανερχόμενος αθλητής μας απέδειξε πόσο μεγάλη βελτίωση έχει πετύχει τον τελευταίο καιρό και δίνοντας ωραίες μάχες με τους υπόλοιπους συναθλητές του πήρε μια σπουδαία νίκη.

Ο Αρμπίλιας Μάξιμος από την πλευρά του, με σασί Energy, στον πρώτο του αγώνα με την ομάδα μας και στην πρώτη του συμμετοχή στην κατηγορία των Junior, έκανε έναν πολύ καλό αγώνα! Με τον 4ο καλύτερο χρόνο στις κατατακτήριες, την νίκη στον ημιτελικό και την 6η θέση στον τελικό έδειξε ότι στο μέλλον μπορεί να καταφέρει ακόμα περισσότερα!

Τέλος, ο πιλότος από την Κομοτηνή, Πάρης Τζελέπης με σασί Tony Kart, έδωσε τον καλύτερό του εαυτό στην πολύ απαιτητική κατηγορία της Senior Max, όπου παλεύοντας στα ίσια με τους καλύτερους Έλληνες πιλότους της κατηγορίας, κατάφερε να πετύχει τον 7ο καλύτερο χρόνο στις κατατακτήριες, την 8η θέση στον ημιτελικό και μετά από κάποιες ατυχίες την 10η θέση στον τελικό.

Επίσης, υπό τις οδηγίες και την επίβλεψη του αρχιμηχανικού της ομάδας μας, Δημήτρη Δέγλερη, αγωνίστηκε και ο Μίλτος Ντόντης με σασί Formula K, στην κατηγορία των DD2, πετυχαίνοντας μια σπουδαία εμφάνιση. Ο Ντόντης ήταν πολύ ανταγωνιστικός, δίνοντας πολλές μάχες για μια θέση στο βάθρο! Πέτυχε τον 4ο χρόνο στα χρονομετρημένα, ήταν 3ος στον ημιτελικό, ενώ στον τελικό κατέκτησε την 6η θέση, ολοκληρώνοντας έναν πολύ καλό αγώνα.