Τα επίσημα αποτελέσματα της ΜΙΝΙ στον 3ο γύρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Χωρίς σοβαρή απειλή, ήρθε η νίκη για τον Σωτήρη Αθανασόπουλο της Chatzis Racing Team στον 3ο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος καρτ στο Καρτόδρομο.

Ο νεαρός πιλότος, έδειξε στον τελευταίο αγώνα του ΠΠΚ, να μην έχει αντίπαλο, αφού κατάφερε να κερδίσει τόσο την πρώτη θέση στις κατατακτήριες δοκιμές, με χρόνο 46,964, όσο και τον ημιτελικό και τον τελικό, με μεγάλη διαφορά μάλιστα!

Στον ημιτελικό 2ος ήταν ο Αλέξανδρος Νταρσύ της Athens Kart Shop και 3ος o Γιώργος Πέτρου της Maitos Racing Team.

Στον Τελικό όπου ο Αθανασόπουλος πήρε άνετα την καρό σημαία, δεύτερος ήταν ο Πέτρου, με τον Νταρσύ να συμπληρώνει το βάθρο. Την 4η θέση κατέκτησε ο Ανδρέας Δεβετζόγλου της SpeeForce Racing, ακολουθούμενος από τον teammate του Λάντζη Γιάννη. Στην 6η θέση ο Λάζαρος Παναγιωτούνης της Zahos Praga Karting και στην 7η ο Φραγκιαδάκης Παναγιώτης της ABLOY FS Kart Racing. Ο Θάνος Ξηνταβελόνης της Zorri Motorsport δεχόμενος ποινή 3 δευτερολέπτων κατετάγη 8ος, ενώ την 9η θέση πήρε ο Κωνσταντίνος Κλίτα της Maranello Hellas.