Ταλέντο της χρονιάς και καλύτερος οδηγός για το 2014

Για πρώτη φορά καταφέρνει να κατακτήσει ένας οδηγός, στο Διεθνή χώρο του καρτ ταυτόχρονα το βραβείο του ταλέντου της χρονιάς αλλά και του καλύτερου πιλότου της χρονιάς.

Ο λόγος για τον ανεπανάληπτο Βρετανό πιλότο Enaam Ahmed της αγωνιστικής ομάδας Ricky Flynn Motorsport που κατέκτησε τους τίτλους WSK Talent Driver και WSK Driver of the Year

Ο Ahmed στην κατηγορία KFJ κατέκτησε τον τίτλο του Παγκόσμιου Πρωταθλητή ενώ παράλληλα κατέκτησε την 1η θέση στο WSK Champions Cup αλλά και στο Super Master Series

Τα βραβεία  του τα παρέδωσε ο Γάλλος πιλότος Dorian Bocclacci που είχε κατακτήσει το βραβείο ταλέντο της χρονιάς για το 2013.
Ο Dorian Bocclacci θα κάνει φέτος το ξεκίνημα του στο Ευρωπαικό πρωτάθλημα F3 της FIA