Διεθνείς επιτυχίες των αδερφών Δημητρίου στο Champion Kart

Με μια ακόμα επιτυχία επέστρεψαν ο Τιμόθεος και ο Νικόλας Δημητρίου από τον Διεθνή αγώνα που πήραν μέρος στην πίστα της Adria στην Ιταλία για τον 1ο φετινό αγώνα στο θεσμό του Champion Kart 2015

Ο Τιμόθεος Δημητρίου έγινε ο πρώτος Έλληνας οδηγός που σήκωσε με περηφάνια όπως θα δείτε και στο σχετικό video την Ελληνική σημαία στην πρώτη θέση του βάθρου στην ολοκαίνουργια πίστα Adria Raceway κατακτώντας το απόλυτο των νικών στην κατηγορία ΜΙΝΙ.
Κατέκτησε με άνεση την pole position στα χρονομετρημένα ενώ παράλληλα κατάφερε να κερδίσει την καρό σημαία και στους δύο τελικούς που πραγματοποιήθηκαν.

Ο Νικόλας Δημητρίου κινήθηκε ταχύτατα στην πιο μεγάλη κατηγορία Academy κατακτώντας την 6η θέση στα χρονομετρημένα ενώ στους δύο τελικούς κατέκτησε μια 5η και μια 8η θέση. Στον τελικό που κατέκτησε την 5η θέση είχε τον ταχύτερο γύρο του αγώνα.