Στην κορυφή των DD2 ο Τζαμαριαδάκης στο 7ο P.I.C.K. Λουξ Cola

Ο Μανώλης Τζαμαριαδάκης πήρε μέρος στο 7ο P.I.C.K. Πάτρας αποφασισμένος για να κερδίσει και το πέτυχε με τον πιο εμφατικό τρόπο, οδηγώντας εκπληκτικά μέσα στους δρόμους της Πάτρας στον τελικό της κατηγορίας του.

Ο 54χρονος πιλότος της Chatzis Racing Team έχοντας μακρά ιστορία στον χώρο των καρτ στην κατηγορία των διτάχυτων αλλά και των εξατάχυτων καρτ, μετά από μήνες σκληρής προετοιμασίας και προσπάθειας έδειξε περίτρανα ότι το καρτ δεν έχει ηλικία, κατακτώντας την 1η θέση στην γενική κατάταξη των DD2 αλλά και στην DD2 Masters.

O Τζαμαριαδάκης είχε δείξει τις διαθέσεις του από τα χρονομετρημένα όπου κατέκτησε την Pole Position ενώ στον ημιτελικό βρέθηκε στην 2η θέση πίσω από τον περσινό νικητή του P.I.C.K. Μίλτο Κύρκο της PRT.

Στον τελικό και μετά από 15 αγωνιστικούς γύρους κατέκτησε υποδειγματικά την καρό σημαία κερδίζοντας το θερμό χειροκρότημα του κόσμου.
Στην 2η θέση του τελικού τερμάτισε ο Γιαννούλης Βασίλης της Maitos Kart Racing πετυχαίνοντας μια σπουδαία επίδοση, ενώ 3ος τερμάτισε ο Ζαφειράκης Επαμεινώνδας της SpeedPark Racing Team όπου κατάφερε οριακά να επικρατήσει του Μίλτου Κύρκου, που πέτυχε το ταχύτερο γύρο του αγώνα, στην μάχη του βάθρου.
Την πρώτη πεντάδα του τελικού συμπλήρωσε ο Βασιλόπουλος Γιώργος της PRT.

Στην DD2 Masters τον Τζαμαριαδάκη ακολούθησαν στον βάθρο ο Βασιλόπουλος και ο Μιχάλης Γεωργιάδης της SpeedPark Racing Team.
Για τον Γεωργιάδη η 3η θέση στο P.I.C.K. που συνδυάστηκε και με την 6η θέση γενικής ήταν μια ευχάριστη έκπληξη και ταυτόχρονα μια σημαντική επιτυχία για τον ίδιο δεδομένου του χρόνου που ασχολείται με το καρτ.

Στον ημιτελικό πίσω από τον Κύρκο και τον Τζαμαριαδάκη βρέθηκε ο Γιαννούλης ενώ την πρώτη πεντάδα συμπλήρωσαν οι πιλότοι της TS Racing Team, Πίτσης Ραφαήλ και Γράτσιας Χριστόφορος.