Κυρίαρχος ο Βασιλέρης στα διτάχυτα καρτ DD2

Έχοντας κερδίσει τους 5 από τους τελευταίους 6 αγώνες των διτάχυτων καρτ στην Ελλάδα τα τελευταία 2 χρόνια θα λέγαμε ότι ο Βασιλέρης έχει πάρει σπίτι του την 1η θέση στην κατηγορία των DD2.

Στον τελευταίο αγώνα για το 3ο Rotax Max Challenge 2015 στο Καρτόδρομο πέτυχε για άλλη μια φορά το 3 στα 3 παίρνοντας την pole position και την 1η θέση σε ημιτελικό και τελικό.

Ο μόνος που μπορούσε ουσιαστικά να απειλήσει τον Βασιλέρη της PRT MotorSport ήταν ο Παύλος Ξυνός της Chatzis Racing Team.

Ο Παύλος Ξυνός με FA

Ο Ξυνός κατέκτησε την 2η θέση στα χρονομετρημένα και την 2η θέση στον ημιτελικό ενώ στον τελικό παρόλο που τερμάτισε στην 2η θέση δέχτηκε ένσταση από τον Βασιλέρη για αντικανονικά φρένα και αποκλείστηκε.

O Δημήτρης Ζερβός της Kartworks

Έτσι η 2η θέση πέρασε στον Ζερβό Δημήτρη που κατέκτησε παράλληλα και το πρωτάθλημα στην DD2 Masters παίρνοντας και την πρόκριση για τους Παγκόσμιους τελικούς της Rotax μετά από μια εκπληκτική αγωνιστική χρονιά για τον ίδιο και την ομάδα του Kartworks Racing Team.
Στην 3η θέση του βάθρου ανέβηκε ο Βασίλης Γιαννούλης της Maitos Kosmic Racing Team.

O Βασίλης Γιαννούλης της Maitos Kosmic Racing Team

Στην DD2 Masters στην πρώτη θέση του βάθρου ανέβηκε ο Δημήτρης Ζερβός 2ος ο Γιώργος Βασιλόπουλος της PRT και 3ος ο Μιχάλης Γεωργιάδης της SpeedPark Racing Team.

Στα αρνητικά του αγώνα οι μόλις 7 συμμετοχές (οι 3 στη Masters) σε μια κατηγορία που μαζεύει παραδοσιακά τα τελευταία 2 χρόνια αρκετές συμμετοχές και φυσικά η ένσταση του πρώτου Βασιλέρη στον δεύτερο Ξυνό που προκάλεσε πολλά ερωτηματικά.