Στην κορυφή της Junior Max o Αθανασόπουλος στα Μέγαρα

Δεν άφησε κανένα περιθώριο ο Σωτήρης Αθανασόπουλος της Chatzis Racing Team  στους αντιπάλους του κατακτώντας την πρώτη θέση σε όλα τα σκέλη του αγώνα, φέρνοντας άλλη μια καρό στην ομάδα του.

Κατέκτησε την pole position στα χρονομετρημένα με χρόνο 42.570" κατέκτησε την πρώτη θέση στον Α' και στον Β' τελικό πετυχαίνοντας παράλληλα και τα ταχύτερα περάσματα και στους δύο αγώνες!

O Αθανασόπουλος με την καρό σημαία
Στον Α' τελικό πίσω από τον Αθανασόπουλο τερμάτισε ο Mehmet Mert Dalkiran της PRT, ενώ 3ος ήταν ο Δημητρίου Νικόλαος της Speed Force. Την πρώτη πεντάδα συμπλήρωσαν ο Βασίλης Σαλάκος της Praga Zahos Karting και ο Θάνος Ξηνταβελόνης της Zorri MotorSport, ενώ μεγάλος άτυχος ήταν ο Ντέκας Χρήστος της PRT Dekas Racing που εγκατέλειψε ένα γύρο πριν το τέλος και ενώ βρισκόταν στην πρώτη τριάδα.

Στον Β' τελικό τον τρελό ρυθμό του Σωτήρη Αθανασόπουλου ακολούθησε ο Δημητρίου Νικόλαος που ανέβηκε επάξια στο 2ο σκαλί του βάθρου αφήνοντας 3ο τον Mehmet Mert Dalkiran μετά από σπουδαία μάχη μεταξύ τους.

Ο Δημητρίου Νικόλαος της SpeedForce

4ος και από πολύ κοντά ο Θάνος Ξηνταβελόνης που κέρδισε και αυτός μια θέση από τον Βασίλη Σαλάκο που τερμάτισε 5ος.
Άτυχος στον τελικό στάθηκε ο Κομνηνός Κωνσταντίνος της SpeedForce που εγκατέλειψε στον πρώτο γύρο.
O Dalkiran της PRT
Η κατηγορία Junior Max συγκέντρωσε μόλις 9 συμμετοχές αλλά οι χρόνοι όλων των πιλότων ήταν μέσα στο 0,5 του δευτερολέπτου δείγμα του υψηλού επιπέδου του ανταγωνισμού.