Κυρίαρχος ο Ξυνός στον 2ο αγώνα του D Cup Challenge 2016

Κυριάρχησε ο Παύλος Ξυνός της Athens Kart Shop στον 2ο αγώνα του D Cup Challenge 2016 κερδίζοντας την 1η θέση γενικής και της κλάσης Masters στον τελικό και σε όλα τα σκέλη του αγώνα κατακτώντας παράλληλα και την pole position του αγώνα με χρόνο 40,729".

Στην 2η θέση του βάθρου στην κατηγορία Masters ανέβηκε ο Χρίστος Δούβρης της BRT όπου κατέκτησε και την 3η θέση γενικής ενώ στο 3ο σκαλί του βάθρου βρέθηκε ο Δημήτρης Παπαναστασίου της Athens Kart Shop.

Την πρώτη πεντάδα της Masters συμπλήρωσαν ο Θεόδωρος Παναγιωτόπουλος της BRT όπου κατέκτησε και την 6η θέση γενικής την στιγμή που στα χρονομετρημένα βρέθηκε μόλις 0,064" πίσω από τον Ξυνό, ενώ 5ος τερμάτισε ο Αλέξανδρος Καψής της BRT.

Στο Α σκέλος του αγώνα τον Ξυνό ακολούθησαν  ο Θεόδωρος Παναγιωτόπουλος και ο Δημήτρης Παπαναστασίου στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα.

Στο Β σκέλος την τριάδα της κορυφής πίσω από τον Ξυνό συμπλήρωσαν οι Βασιλόπουλος Γιώργος και Καψής Αλέξανδρος.
Οι εναλλαγές των βάθρων πίσω από τον Παύλο Ξυνό που κυριάρχησε δείχνουν τον έντονο συναγωνισμό που επικράτησε στον αγώνα.

Επιμέλεια: Χρήστος Ασημακόπουλος