2ος ο Αννίβας στο Πρωτάθλημα της KZ2 IAME X30 Master στο Dubai

Ο εξατάχυτος πιλότος Αλέξανδρος Αννίβας όπου πριν περίπου 3 μήνες βρέθηκε στην Ελλάδα προκειμένου να πάρει μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Karting στην κατηγορία KZ2, πήρε μέρος στον πρώτο αγώνα στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα του Πρωταθλήματος της κατηγορίας KZ2 IAME X30 Master ανεβαίνοντας στο 2ο σκαλί του βάθρου!

Στον ίδιο αγώνα πήρε μέρος και η Nadia Khan που είχε τρέξει και εκείνη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Karting τον Ιούλιο.
Παρόλο που κατέκτησε δύο τρίτες θέσεις στην κατηγορία Master X30 Iame ήταν άτυχη στον τελικό καθώς ένα τρακάρισμα της στέρησε την παρουσία της στο βάθρο.
Οι δύο πιλότοι της Athens Kart Shop που κόσμησαν με την παρουσία τους τους Ελληνικούς αγώνες το καλοκαίρι, κατάφεραν με σκληρή δουλειά μέχρι τον τελευταίο αγώνα τους να κερδίσουν τις εντυπώσεις.